Тема. Персонажі, якіоточуютьгероїню
Classes: 
Only pupils of the school and these classes have access to the course.
Тема. Персонажі, якіоточуютьгероїню
Lections of (0)
Tasks of (0)
Course structure
Part 1. Тема. Персонажі, якіоточуютьгероїню
Урок № 49Тема. Персонажі, якіоточуютьгероїнюМета: працювати над характеристикою образівтвору «Аліса в Країні Див»; розвиватинавичкивпізнавання героя за цитатою про нього, навичкироботи з текстом і таблицею, вміннямислити і висловлювативласну думку; виховуватиуважнихчитачів.Обладнання: текст творуЛ.Керролла «Аліса в Країні Див», ілюстраціїіззображеннямперсонажів.Тип уроку: комбінований урок.Хід уроку І. Перевіркаранішеопанованихзнань. 1. Вікторина «Впізнай героя». 1) «… діставізжилетноїкишенігодинник, поглянув на нього і стрімголовпобігдалі». (Білий Кролик) 2) «В нашійродинізавждиненавиділикішок: цегидкі, підлі, нестерпністворіння! Не нагадуймені про них більше!» (Миша) 3) «…найкраще ми обсушимося, коли влаштуємоКрос по Інстанціях.» (Дронт Додо) 4) «За хвилинучидві та вийняла чубук з рота і поклала на шапку гриба. Потімпозіхнуларазівзо два і потяглася. А тодізлізла з гриба і поповзла в траву…» (Гусениця) 5) «Можештрошкипобавитийого, якщохочеш. Мені треба перевдягтися до вечірнього крокету в Королеви.» (Герцогиня) 6) «Ну, куди-небудь, тинеодміннопотрапиш…якщо не лишишся там, де стоїш.» (ЧеширськийКіт) 7) «Ми з часом посварилися! Цебуло в березні, якразтоді, коли цей (він показав своєю ложкою на Зайця) збожеволів. Розумієш, в ЧирвовоїКоролевибувприйом, і на концерті я мавспіватипісню…» (Капелюшник) 8) «Та щови, товариство, я і не думавспати, – заговорив вінохриплимспросоння голосом. – Я все чув, щови тут говорили.» (Вовчок) 9) «… побуряковілавідлюті; хвильку вона їлаАлісупоглядомхижогозвіра, а тодізарепетувала: – Відтятиїй голову! Відтятиїй!» (Королева) 10) «Сумна й самітнасиділа вона на уламкуприбережноїскелі і голоснозітхала, начесерцевнеїрозривалосявідпекучого болю.» (Потелячена Черепаха) 11) «Ти, старенька, розкажиїй, як ми розважалися в нашічаси.» (Грифон) 12) «Давай своїсвідчення … і не хвилюйся, а то я звелюстратити тебе на місці.» (Король) ІІ. Повідомлення теми, мети і завдань уроку. ІІІ. Мотиваціянавчальноїдіяльності. 1. Слово вчителя. В книзіЛ.Керролла «Аліса в Країні Див» один головний персонаж – Аліса. Всіінші є другоряднимиабо ж виконуютьепізодичну роль. СамезавдякиїмКраїна Див набуває особливого шарму, чарівності та неповторності. IV. Сприймання та усвідомленняучнями нового матеріалу. 1.Розповідь учителя, поєднанаізелементамибесіди та роботою з текстом.Білий Кролик – вигаданийкерролловський герой, щоз’являється на початку книги одягненим у жилетку. Вінмає у кишенігодинник. Вдруге ми зустрічаємось з ним у четвертому розділі, коли вінприймаєАлісу за покоївку. Присутнійцей персонаж і в останніхчастинахтвору, де за ним закріплена роль оповісника Короля і Королеви.Цікаво, що на честь цьоголітературного образу названо одну ізмалих планет. ЧеширськийКіт – це один ізнезвичайнихперсонажів книги «Аліса в Країні Див». Вінпостійнопосміхається та може за власнимбажаннямтелепортуватися – швидкозникатиабо, навпаки, поступоворозчинятися в повітрі,залишаючилишепосмішку. Робота з текстом.Завдання. Знайдіть і зачитайте цитату ізповісті-казки «Аліса в Країні Див», де говориться про наявність у даного персонажа таких властивостей. В першомуваріантітвору образу Чеширського Кота не буловзагалі. З’явивсявінтільки в 1865 році у рукописі, щоопублікувався. Стосовнойогопоявиіснуєдекількаверсій. У графствіЧешир, де народивсяКерролл, невідомий художник, за бажаннямвласниківтаверн, малював над їхнімидверимаусміхненихтварин. Їхназивали котами, хочанасправдіцебулилевичилеопарди. Але місцевімешканціподібнихживихзвірівніколи не бачили. Виглядкотячихголів, щопосміхаються надавали відомимчеширським твердим сирам, історіяякихналічуєбільшедев’ятистоліть.Далі ми будемоговорити про Зайця, йменняякогоперекладачітрактують по різному. Ймовірно, щопоштовхом для вигадування такого дивного імені для літературного персонажа, як Березневийзаєць (Божевільнийберезневийзаєць) став розповсюджений в Англії в часиЛ.Керроллавислів «Божевільний, як березневийзаєць».Цікаво, що Джон Тенніел, перший ілюстратортвору «Аліса в Країні Див», намалювавзайця з сіном у голові (в «вікторіанську» добуцебувдоситьрозповсюдженийспосібзображеннябожевілля). Робота з текстом.Завдання. Знайдітьутекстітворудоказибожевільностіцього героя. (Відчуває себе зобов’язанимпостійнопити чай; димарі на йогобудинкунагадуютьзаячівуха, а дахвкритийзаячимхутром.)Капелюшник – сусідЗайця. Одним ізйогопрототипіввважаютьТеофіла Картера – чоловіка, котрийвинайшовліжко з будильником (воноскидало з себе сплячого, коли приходила пора вставати). Незабаромвін став власникоммеблевого магазину. Через свою звичкустояти в високомукапелюсібіляйого дверей і отримавпрізвиськоБожевільнийКапелюшник.Бесіда. В якомурозділівпершез’являєтьсяКапелюшник? Що ми дізнаємося про нього з його ж розповіді? Як він себе поводить за столом? Коли ми вдругезустрічаємоцей образ у творі? КапелюшникзагадуєАлісі загадку: «Чим ворон схожий на письмовийстіл?» Та врешті-рештпризнається, що сам не знаєвідгадки на неї. Про якіриси характеру персонажа цесвідчить?ПраобразомГерцогині є герцогиня Маульташ – реальна історична особа. Вона мала дуженегарнузовнішність. Робота з текстом.Завдання. Зачитайте цитату, вякіййдемова про потворністьГерцогині. V. Осмислення, узагальнення і систематизаціязнань. 1.Бесіда. Чивсіхперсонажівтвору «Аліса в Країні Див» ми згадали на уроці? Спробуйтеназватиусіхгероївтвору та коротко їхохарактеризувати. Як вигадаєте, чимдругорядний персонаж відрізняєтьсявідепізодичного? 2.Робота з таблицею.Завдання. Я пропоную вам заповнититаблицю, розподілившивсіхгероїв, якіоточуютьдівчинкуна двівказані в нійкатегорії.Другорядніперсонажі Епізодичніперсонажі VI. Підсумки уроку. VII. Повідомленнядомашньогозавдання.Намалювати одного ізперсонажівтвору, котріоточуютьАлісу в Країні Див.
Lections of (0)
Tasks of (0)